БНР | 21.04.2018 04:37:35 | 236

Мария Мицова се класира за четвъртфиналите на турнира в Гърция

Мария Мицова се класира за четвъртфиналите по единично на международния турнир по бадминтон в Сидирокастро (Гърция). Българката, която е водачка в схемата, победи холандката Клой Майер с 22:24, 21:12, 21:15 за 50 минути. Следващата й съперничка е Джемре Фере (Турция).

Даниел Николов и Христомира Поповска също достигнаха до четвъртфиналите. Номер 7 Даниел Николов победи Филип Будзел (Чехия) с 21:16, 21:14 за 35 минути и в спор за място на полуфиналите днес ще играе срещу втория поставен Ика Хейно (Финландия). Поповска, която премина през квалификациите, постигна две победи днес в основната схема. Първо тя спечели срещу Инес Зиани (Алжир) с 21:3, 21:8 за 13 минути, а след това победи Йоана Греча (Румъния) с   14:21, 21:18, 21:8 за 34 минути. На четвъртфиналите съперник на българката е Катарина Галенич (Хърватия).

Водачът в схемата при мъжете Иван Русев и Пейо Бойчинов отпаднаха във втория кръг. Русев отстъпи пред Алекс Лейн (Англия) с 21:16, 18:21, 19:21 за 76 минути, а Бойчинов загуби от Люк Пиърс (Англия) с 18:21, 21:16, 18:21 за 50 минути.

На двойки мъже номер 1 в схемата Даниел Николов и Иван Русев достигнаха до четвъртфиналите след успех над Александер Куук и Адам Лам (Англия) с 21:14, 21:11 за 20 минути.

Общо 10 български състезатели участват в турнира.