БНР | 21.04.2018 17:16:48 | 138

Волейболистите ни до 17 години изпуснаха бронза на европейското в София

Националният ни отбор по волейбол пропусна да спечели бронзовото отличие и остана на четвърто място на Европейското първенство, което се провежда в столичната зала "Христо Ботев". В мача за третото място българките отстъпиха пред състава на Турция с 1:3 гейма, в отделните части 21:25, 20:25, 25:21, 19:25 точки.

Възпитаничките на Стоян Гунчев започнаха лошо мача и допуснаха ранно изоставане от 1:6 точки, но постепенно започнаха да намират играта си и изравниха при 7:7, а след това поведоха и с 14:11. Със серия от пет поредни точки туркините отново взеха аванс, но българките обърнаха до 18:16. Последва равностойна игра до 21:21, след което гостенките спечелиха четири поредни точки, а с това и първия гейм.

Във втората част момичетата на Бюлент Гюнеш имаха предимство от няколко точки през цялото време и удвоиха аванса си в резултата. Българките успяха да намалят изоставането си със силна игра в третия гейм, в който наваксаха изоставане от 14:16 и с пет поредни точки в края взеха частта. В четвъртия гейм туркините водеха през цялото време и стигнаха до крайната победа.

Александра Георгиева направи силен мач за България с 26 точки, а с 16 точки се отличи Мария Йорданова. Сабире Караджаова завърши с 19 точки за Турция, а с 11 допринесоха Мелиса Нур Темиз и  Дамла Токман.