Cross.bg | 22.04.2018 08:35:00 | 133

Калейн грабна бронз в Ташкент

Първи медал за България от Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент. Боряна Калейн завоюва бронз за съчетанието си с обръч. Родната гимнастичка изигра много добре своята композиция и получи оценка от 18.950 точки, от които 10.500 за трудност. Шампионка на обръч стана рускинята Александра Солдатова с 19.900 точки, която спечели и титлата в многобоя. Втора е Линой Ашрам (Израел) с 19.400 точки. Другата българка Невяна Владинова допусна грешки в изпълнението си на финала на топка и остана осма с 16.150 точки. Финалите на бухалки и лента с участието на Калейн и Владинова са по-късно днес. В многобоя, който завърши в събота, Владинова се нареди на шесто място, а Калейн зае деветата позиция.