БНР | 22.04.2018 18:10:30 | 80

Ново шоу на "Манчестър Сити" в Англия - отнесе го "Суонси"

Новокоронясаният шампион на Англия по футбол "Манчестър Сити" разгроми "Суонси" с 5:0, като Кевин де Бройне вкара един от страхотните голове на сезона. "Суонси" остава на 17-о място, на 4 точки над зоната на изпадащите след 34 мача, докато "Манчестър Сити" вече може да се похвали с 98 отбелязани гола и 90 спечелени точки. С този успех небесносините подобриха клубния си рекорд по брой победи, спечелени точки и голове в един и същи сезон.

Рахим Стърлинг проби и подаде на Давид Силва за първия гол в мача, който падна в 12-ата минута, а крилото на националния  отбор на Англия удвои четири минути след това от близо, след като Фабиан Делф отклони топката към вратата. 9 минути след началото на второто полувреме Кевин де Бройне направи 3:0 с топовен диагонален изстрел от дясно, а в 64-ата минута Габриел Жезус пропусна дузпа, но при добавката Бернардо Силва направи 4:0. Вратарят Лукаш Фабиански събори Жезус за дузпата, но той все пак вкара пети гол в 88-ата минута. Бразилският нападател вкара с глава от близо, засичайки подаване на Яя Туре.