БНР | 23.04.2018 19:40:55 | 127

"Септември" удари "Локомотив" Пловдив, Марчев изпуска дузпа

Отборът на "Локомотив" Пловдив загуби с 0:2 от "Септември" София като домакин в среща от 31-вия кръг на Първа лига - втора осмица, група "Б". Ишмаел Байду и Димитър Костадинов се отличиха с дебютни голове за "Септември", а Веселин Марчев пропусна дузпа за домакините в средата на втората част.
Двубоят започна с бавно темпо, като двата отбора се дебнеха за грешки. В 10-ата минута Димо Бакалов пусна успореден пас пред вратата на гостите, но нямаше негов съотборник да засече топката.
В 23-ата минута футболистите на "Септември" организираха бърза контраатака при която Ишмаел Бауда вкара гол за 0:1.
Седем минути по-късно Алделхаким Буна от домакините излезе на удобна позиция, но стреля неточно.
Три минути преди почивката вратарят на домакините Илко Пиргов фаулира Ишмаел Бейду извън наказателното поле и получи жълт картон. Стражът на домакините получи травма при тази ситуация и бе заменен от Анте Милина. Контузеният Стивън Езе бе заменен на почивката от Веселин Марчев. Именно Веселин Марчев пропусна да изравни в 60-ата минута, когато излезе на чиста позиция, отправи удар, но Елтън Джон Дос Рейс изби коженото кълбо пред голлинията. Три минути по-късно Абделхаким Буна стреля с глава, но Янко Георгиев спаси. В 67-ата минута Борис Галчев стреля, но неточно.
В 72-рата минута съдията Никола Попов отсъди дузпа в полза на домакините за нарушение на Иван Тилев срещу Димо Бакалов. Зад топката застана фаулираният Димо Бакалов, който стреля, но Янко Георгиев  спаси.
Пет минути по-късно Игор Банович можеше да изравни резултата, но пропусна от удобна позиция. До края на мача домакините натискаха, но не успяха да изравнят. Секунди преди последния съдийски сигнал при атака на гостите Димитър Костадинов фиксира крайното 0:2 с първия си гол в елита.