БНР | 24.04.2018 07:18:32 | 77

„Хюстън“ и „Юта“ на победа от втори кръг в НБА

Най-добрият отбор през редовния сезон в Националната баскетболна асоциация „Хюстън“ е само на победа от втория кръг на плейофите, след като се наложи със 119:100 над „Минесота“ като гост в четвъртия мач от серията.

"Ракетите" водят с 3-1 успеха и ще се класират за следващата фаза, ако вземат домакинския си мач в сряда.

„Хюстън“ стигна до победата в Минеаполис след невероятна трета четвърт, в която играчите на Майк Д'Антони реализираха цели 50 точки срещу 20 за съперника си. 50-те пункта, записани от Джеймс Хардън и компания са второто най-добро постижение в плейофите в НБА за всички времена.

Хардън бе най-резултатен за победителите с 36 точки. Още 25 прибави Крис Пол, Ерик Гордън реализира 18, а с "дабъл-дабъл" от 14 точки и 17 борби завърши центърът Клинт Капела.

За „Минесота“ Карл-Антъни Таунс вкара 22 точки и овладя 15 борби, Джи Бътлър отбеляза 19 точки, а със 17 от пейката се включи Дерик Роуз.

„Юта“ също е съвсем близо до следващия етап на елиминациите, след като постигна трета победа срещу „Оклахома Сити“. Като домакин "джазмените" се наложиха със 113:96 и водят с 3-1 победи в серията.

Пореден отличен мач за тима от Солт Лейк Сити направи новобранецът Донован Мичъл, който вкара 33 точки. Още 20 точки за победителите добави австралиецът Джо Ингълс, а Руди Гобер вкара 16 и взе 10 борби.

За „Оклахома“ Пол Джордж бе най-резултатен с 32 точки, Ръсел Уестбрук вкара 23 и взе 14 борби, а Кармело Антъни се отчете с 11 точки.