БНР | 25.04.2018 06:46:14 | 148

Юрген Клоп: Играхме перфектно 80 минути

Мениджърът на „Ливърпул“ Юрген Клоп обяви след победата над „Рома“ с 5:2, че неговият отбор е играл чудесно в продължение на 80 минути и е постигнал добър турнирен резултат. Мърсисайдският тим ще излезе за победа и в ответния мач в Рим на 2 май, категоричен е германския специалист..

"Играхме идеално някъде около 80 минути, в отбрана направихме само една грешка. Разбира се, щяхме да се радваме повече на 5:0 или 5:1, но и 5:2 е великолепен резултат. Възнамеряваме да играем нашата си игра и в Рим. Можехме да вкараме и още попадения. Всичко това са позитивни моменти, но ние не го чувстваме така, тъй като ни отбелязаха два гола. Сега трябва да анализирам добрите страни в нашата игра.

Резултатът определено е добър и не съм си представял такъв изход преди мача. Травмата на Окслейд-Чембърлейн изглежда сериозна. Лош знак е, когато изглежда така преди изследванията. Това е голям удар за нас", коментира Клоп.

Колегата му Еузебио ди Франческо призна превъзходството на съперника, но и обяви, че „Рома“ ще продължи да се бори и вярва в чудото.

"Не може да продължаваме да живеем с подвига срещу „Барселона“. Ако продължим да губим по този начин и да бъдем преодолявани с лекота от съперника, ще свалим града.

Не мисля, че експериментът с трима защитници е грешка. Играхме в тази схема и в първите 20 минути, когато се представихме на ниво, така че не това е проблемът. Губехме единоборствата един на един и не успявахме да задържим топката. Нормално е резервите да влеят свежест и е хубаво, че върнахме два гола, защото има и реванш и все още може да обърнем нещата в своя полза.

Ако не вярваш, че може всичко да се случи в тези мачове, въобще не трябва да играеш. Тактиката за съответния мач няма никакво значение, ако не може да задържим топката и да дадем елементарен пас.

Сега сме в същата ситуация като с „Барселона“. Загубихме 1:4 първия мач и взехме реванша с 3:0. Имаме нужда от същото и срещу „Ливърпул“. Ще видите различен „Рома“ след седмица", заяви италианецът.