Mediapool.bg | 25.04.2018 11:42:07 | 111

Григор Димитров започна с бърза победа в Барселона

Григор Димитров започна с бърза и убедителна победа участието си в турнира от серията АТП 500 в Барселона – 2:0 (6:2; 6:1) срещу 70-ия в световната ранглиста французин Жил Симон само за час и 22 минути.   Димитров продължава да има отрицателен актив сроще този тенисист. Това е първата му победа на червени кортове и общо четвърта в девет изиграни между двамата мачове.   В третия кръг Димитров ще срещне тунизиеца Малек Джазири, който е 88-ми в света. През февруари българинът падна от Джазири на турнира в Дубай.   Първият сет срещу Симон вървеше оспорвано в началото си, като дори в петия гейм Димитров изоставаше с 0:40. Той обаче успя да обърне гейма, след което да направи два пробива и да затвори сета – 6:2.   Серията от поредно спечелени геймове (общо 7) продължи и в началото на втория сет до 3:0 за Димитров. Тя бе прекъсната от Симон за 1:3, но после последваха още 3 поредни гейма в полза на Димитров.