БНР | 25.04.2018 13:12:14 | 650

Сребърен медал за Стоева от Европейското по бокс

Българката Горяна Стоева спечели сребърен медал от Европейското първенство по бокс за младежи и девойки в Италия.

Във финала на категория до 51 килограма при девойките 18-годишната Горяна  отстъпи с 0:5 съдийски гласа на Мартина ла Пиана от Италия.

Стоева беше единствената ни финалистка на първенството, от което България спечели и два бронзови медала на Мелек Закифова (48) и Елина Георгиева (54). За Горяна Стоева това бе трети пореден финал на европейско първенство. През миналата година тя стигна до титлата на шампионата в София, а през 2016 г. отново бе втора, но при момичетата в Орду, Турция.

Загубата на финала не позволи на българката да си осигури участие в Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес през есента. И трите ни медалистки обаче взеха квоти и ще боксират на световното за девойки. В Италия тимът ни бе воден от треньорите Петър Лесов и Ангел Тодоров.