БНР | 25.04.2018 15:02:59 | 76

Надал продължава след победа на „своя“ корт

Световният номер едно Рафаел Надал се класира за третия кръг на турнира в Барселона, от който има 10 титли.

Испанецът победи сънародника си Роберто Карбайес Баена със 6:4, 6:4 на централния корт „Рафаел Надал“. Срещата продължи час и 55 минути.

77-ият в света Карбайес Баена изненада фаворита и спечели първите два гейма. Оттам Надал пое инициативата и взе следващите четири игри. В десетия гейм Рафа пропиля два сетбола, после спаси точка за пробив на съперника и затвори частта при третата възможност.

Във втория сет водачът в схемата проби в откриващия гейм, но съперникът му успя да го върне за 3:3. Това накара Надал да се мобилизира и да пробие отново веднага. При 5:4 той сервираше за победата. 31-годишният лидер в ранглистата поведе с 40:0 и реализира още първия си мачбол.

В трети кръг Рафа отново ще играе със сънародник. Това е Гийермо-Гарсия Лопес.