БНР | 26.04.2018 04:18:10 | 166

"Реал" (Мадрид) с голяма крачка към финала в Шампионската лига

"Реал" (Мадрид) спечели с 2:1 първия мач с "Байерн" (Мюнхен) от полуфинала в Шампионската футболна лига на Европа. Испанците триумфираха като гости на "Алианц Арена" в Мюнхен и направиха голяма крачка към класиране за финала в Киев. Домакините поведоха в резултата чрез Йошуа Кимих в 28-ата минута, но в 44-ата Марсело изравни, а в 57-ата минута Марко Асенсио донесе ценния успех за гостите.

С оглед играта на двата отбора, баварците трябва да съжаляват много за пропуснатите куп положения пред вратата на съперника и със сигурност заслужаваха по-добър резултат. В проблем за домакините се превърна и факта, че двама основни футболисти трябваше да напуснат терена заради травми още през първото полувреме - Ариен Робен и Джером Боатенг.

Така "Реал" си осигури отличен аванс преди мача-реванш на "Сантяго Бернабеу" в Мадрид на 1 май.