БНР | 27.04.2018 07:01:48 | 198

„Питсбърг“ направи обрат във Вашингтон

Патрик Хорнквист, Сидни Кросби и Джейк Гюнцел вкараха голове в рамките на 4:49 минути в последната третина за победа на „Питсбърг“ с 3:2 срещу „Вашингтон“ като гост в мач от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

По този начин „пингвините“ взеха аванс от 1-0 в серията от втория рунд.

„Питсбърг“ изоставаше с 0:2 и беше без Евгени Малкин и Карл Хагелин, но в последната третина всичките трима играчи от първата нападателна линия вкараха по една шайба. Кросби изравни след рикошет в стика на Алекс Овечкин, а след това асистира на Гюнцел за победната шайба.

Мат Мъри спря 32 удара на вратата на шампионите от последните два сезона, които са изправени за трета поредна година срещу „Вашингтон“ по пътя към купа "Стенли". Майк Съливан и неговият отбор обаче спечелиха последните си девет серии, включително две срещу настоящите им съперници.

Евгени Кузнецов вкара за „Вашингтон“ само 17 секунди след началото на мача, а Овечкин преодоля Мъри 28 секунди след старта на третата част.

Марк-Андре Фльори спаси 33 удара за третата си „суха“ мрежа в плейофите, а „Лас Вегас“ вкара седем безответни гола срещу „Сан Хосе“ в първия си домакински мач в серията. Точни бяха Коуди Ийкин, Ерик Хаула, Джонатан Маркесо, Алекс Тух, Шей Тиъдър, Колин Милър и Джеймс Нийл.