БНР | 27.04.2018 16:28:48 | 299

Надал записа 41-а поредна победа на клей

Световният номер едно в тениса Рафаел Надал се класира на полуфиналите на турнира в Барселона, който е от категория „АТР 500“.

Испанецът спечели дербито на левичарите срещу квалификанта Мартин Клижан от Словакия с 6:0, 7:5 след час и 46 минути игра. Така Надал записа 41-а поредна победа на червени кортове.

Десеткратният шампион в състезанието беше безпощаден в първия сет и не даде гейм на съперника, който е №140 в ранглистата.

Клижан обаче откри втората част с пробив. Той сервираше за изравняването на сетовете при 5:4 и имаше три възможности да го направи, но Рафа не се предаде. Левичарят от Манакор отрази опасностите и в крайна сметка върна брейка. До края на мача Надал не даде повече гейм на съперника си.

В следващия кръг в събота Надал очаква победителя от срещата между Давид Гофен (Белгия) и Роберто Баутиста Агут (Испания). В другия полуфинал играят отстранилия Григор Димитров Пабло Кареньо Буста и изненадата Стефанос Циципас (Гърция).