БНР | 29.04.2018 04:48:02 | 258

"Славия" победи "Пирин" в Първа лига

„Славия“ победи с 2:1 като домакин състава на „Пирин“ Благоевград в среща от 32-ия кръг в Първа лига.

"Белите" държаха инициативата в двубоя, а на два пъти отблизо пропусна да се разпише Момчил Цветанов. Страничната греда спаси "зелените" от гол след опасен шут на Милчо Ангелов, а в края на полувремето още един път път нападателят не успя да вкара гол във вратата, пазена от Красимир Костов.

Единствената опасност пред вратата на Ивайло Василев дойде в 28-ата минута, когато Радослав Кирилов стреля, но младият страж се справи с опасността.

В 52-ата минута се стигна до изключително красив гол в полза на домакините. Георги Йомов подаде технично към Милчо Ангелов, който красиво от движение реализира първото попадение във вратата на отбора от Благоевград.

В 87-та минута Цветанов проби отляво и Иванов не сбърка за 2:0 в полза на „Славия“.

В добавеното време Флорент Боджадж с глава след центриране от корнер на Конър Хендерсън реализира почетния гол в полза на отбора от Благоевград.

В плейофите за Лига Европа "белите" ще играят срещу „Локомотив“ Пловдив, докато „Пирин“ ще срещне „Етър“ в баражите за оставане в елита.

състави

Славия: Ивайло Василев, Славчо Шоколаров, Андреа Христов, Стефан Велков, Стефан Велев, Емил Мартинов (23-Янис Карабельов), Владислав Узунов, Момчил Цветанов, Наско Милев (65-Тони Иванов), Георги Йомов, Милчо Ангелов

Пирин: Красимир Костов, Антон Костадинов, Конър Хендерсън, Манол Чапов (46-Марио Топузов), Радослав Кирилов (58-Петър Христов), Тодор Траянов (71-Ивайло Михайлов), Флорент Боджадж, Юлиян Попев, Димитър Митев, Любомир Цолев, Методий Стефанов