БНР | 29.04.2018 16:56:22 | 277

"Левски" разгроми "Берое" в Стара Загора

Отборът на "Левски" разгроми този на "Берое" с 4:0 като гост в мач от 32-ия кръг на Първа професионална футболна лига.
С първия успех на "сините" над съперника в Стара Загора от средата на септември 2012 година възпитаниците на Делио Роси се изкачиха на третото място с 57 точки, като изпревариха с 2 точки в борбата за бронза тима на Александър  Томаш, които вече са четвърти.
В 21-ата минута при първата си по-добра възможност "Левски" поведе. След изпълнение на тъч от Роман Прохазка от дясно Серждиу Буш продължи с глава в наказателното поле, Иван Бандаловски изчисти лошо право към Давид Яблонски и чешкият централен защитник със силен удар от границата на пеналта не даде шансове на Георги Аргилашки, реализирайки деветия си гол за сезона в шампионата.
"Берое" имаше трудности срещу добре организирания съперник, но в 32-ата минута Педро Еуженио можеше да вкара. Португалецът отправи коварен фалцов удар от левия ъгъл на наказателното поле, но топката премина на сантиметри край далечната греда.
В 35-ата минута "Левски" отвърна с опасен удар на Габриел Обертан от дъгата пред пеналта, но край вратата.
В последната минута на полувремето "сините" удвоиха аванса си. Жорди Гомес вкара страхотен гол с мощен удар от около 30 метра, като топката се отби от напречната греда, след което влезе в мрежата.
"Левски" контролираше мача и след почивката и рядко допускаше опасности пред вратата си.
 В 78-ата минута все пак "Берое" стигна до отлично положение. Резервата Антон Карачанаков получи пас от ляво в пеналта, освободи се от защитник на софиянци и стреля от десетина метра по тревата, Митрев изби, а след това стражът на "сините" блокира и добавката на Карлос Охене.
В 86-ата минута "Левски" окончателно реши мача. След пробив на Обертан от дясно, топката беше избита към Роман Прохазка и словакът със силен изстрел от 12-13 метра преодоля Аргилашки.
Минута преди края резервата Антони Белмонт изведе Паулиньо зад гърба на защитата в ляво в наказателното поле и бразилецът стреля точно по диагонала за крайното 0:4. В последните секунди Левски можеше да вкара и пети гол,  но ударът на Белмонт от десетина метра след пас на Антонио Вутов беше спасен от Аргилашки.