БНР | 29.04.2018 22:13:45 | 344

"Барселона" шампион на Испания, Меси с хеттрик

Отборът на "Барселона" победи с 4:2 като гост "Депортиво" (Ла Коруня) в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион и не само изпрати съперника в Сегунда дивисион, но и на теория спечели 25-ата си шампионска титла. Така каталунците ще излязат за "Ел Класико" на „Сантяго Бернабеу” следващата седмица като шампиони и би трябвало да получат шпалир от големия си съперник "Реал".

Капитанът на гостите Андрес Иниеста, който си тръгва от „Камп Ноу” след края на сезона, не бе сред титулярите заради болки и влезе в игра три минути преди края на мястото на Ракитич. Вместо Иниеста от самото начало игра Филипе Коутиньо, който вкара първия гол в мача след асистенция на Усман Дембеле. В 17-ата минута домакините пратиха топката в мрежата, но при вдигнат флаг на страничния рефер за засада.

След половин час игра вратарят Рубен спаси удар на Лионел Меси от фаул. Последва пропуски на Вайе и Шер за домакините, а Меси удвои аванса на каталунците в 38-ата минута след пас на Луис Суарес. "Депортиво" намали чрез Лукас Перес в 40-ата минута. Играчите на Ернесто Валверде продължиха тотално да доминират и след почивката, търсейки трети гол за успокоение, но допуснаха изравняване. Емре Чолак в 64-ата минута бе оставен непокрит след асистенция на Селсо Борхес и реализира за 2:2. В 70-ата минута защитата на гостите пак се пропука и Шер с глава насочи топката към вратата, а Тер Щеген спаси.

В  самия край на мача Лионел Меси се разписа още два пъти след асистенции на Луис Суарес, за да оформи своя хеттрик и крайния резултат. "Барселона" събра 86 точки и е недостижим на върха три кръга преди края, след като има аванс от 11 пред "Атлетико" (Мадрид). "Депортиво" (Ла Коруня) пък изпадна и на теория, след като остава на 18-а позиция с 28 точки и изостава на 12 от 17-ия "Леванте".