БНР | 02.05.2018 17:37:34 | 344

Баскетболният „Академик Бултекс“ за първи път на полуфинал

Отборът на „Академик Бултекс“ (Пловдив) победи гостуващия „Ямбол“ със 103:72 (33:23,21:14, 31:17, 18:18) точки и за първи път в историята си се класира за полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Тимът от Пловдив стигна до успеха в третия мач от четвъртфиналите и спечели серията с 2:1 победи. На полуфиналите пловдивчани ще играят срещу „Балкан“, а първата среща е на 7 май в Ботевград.

Домакините нямаха никакви проблеми в двубоя, в който доминираха изцяло. Те поведоха още в началните минути, а на почивката имаха аванс от 54:37 т. Малко преди края на третата четвърт преднината на пловдивските баскетболисти бе 33 точки (85:52) и те спокойно доиграха мача. Петима играчи от „Академик Бултекс“ завършиха с двуцифрен актив, но най-резултатен бе Васил Бачев с 18 точки. Мартин Дурчев добави 16 точки и 9 асистенции. С по 15 точки се отличиха Никола Маравич и Айзея Юмипиг.  За „Ямбол“ 22 точки реализира Алан Арнет, а Брайкъс Перин добави 14 точки.

Другата полуфинална двойка в първенството ни по баскетбол е „Левски Лукойл“ – „Рилски спортист“ (Самоков).