БНР | 04.05.2018 02:38:24 | 150

"Атлетико" Мадрид и "Олимпик" Марсилия на финал в Лига Европа

Отборите на "Атлетико" Мадрид и "Олимпик" Марсилия се класираха за финала на футболния турнир "Лига Европа".
В полуфиналната среща-реванш в Мадрид "Атлетико" победи "Арсенал" с 1:0, и с общ резултат 2:1 продължава напред. Единственият гол в мача отбеляза Диего Коста в 45-ата минута на първото полувреме.

Австрийският шампион и носител на купата на страната "Залцбург" победи у дома "Олимпик" (Марсилия) с 2:1 след продължения, но френският гранд се класира за финала с общ резултат 3:2. "Олимпик" спечели с 2:0 в първия мач, но инкасираха две попадения в ответната среща и авансът им бе заличен. Амаду Айдара в 53-ата минута и автогол на Буна Сар в 65-ата минута докараха мача до продължения, а в тях Роландо в 116-ата се превърна в герой за гостите.