БНР | 05.05.2018 16:36:31 | 125

„Черно море“ излъга „Септември“ с 2:1

В здрав мач „Черно море“ победи „Септември“ с 2:1 и взе минимален аванс преди реванша в плейофа за разпределение на местата от 7-мо до 10-то във футболното ни първенство.

И двата гола за домакините реализира капитанът Георги Илиев.

Гостите пък играха повече от 20 минути с 10 души, заради червен картон на Фабиано Алвеш.

Варненци бяха по-активният отбор през първата част и успяха да създадат повече голови положения.

Първата възможност за „Черно море“ бе в 11-та минута, когато Георги Илиев стреля от 20-тина метра, но вратарят Валентин Галев улови топката.

В 20-та минута Стефан Станчев можеше да вкара гол за "моряците", но след удара му по диагонал отдясно вратарят отново улови.

В 29-та минута Георги Божилов стреля от удобна позиция, но топката премина встрани от вратата на „Септември“.

Домакините стигнаха до гол в добавената една минута на първата част.

Съдията отсъди пряк свободен удар вдясно по атаката на домакините, а капитанът Георги Илиев стреля изключително прецизно и вкара за 1:0.

Гостите изравниха при първата сериозна възможност през втората част. В 57-та минута Борис Галчев изведе в отлична позиция Мартин Тошев, който по земя вкара за 1:1.

В 76-та минута гостите останаха с 10 души на терена, след като Фабиано Алвеш получи втори жълт за игра с ръка в наказателното поле и съответно червен картон и бе изгонен.

Съдията отсъди дузпа, която Георги Илиев вкара за 2:1 за домакините.