БНР | 06.05.2018 16:35:37 | 218

"Дунав" надигра "Витоша" в Бистрица

"Дунав" (Русе) победи "Витоша" (Бистрица) с 1:0 като гост в първи плейоф за оставане в Първа лига. Русенци спечелиха с гол на Бирсент Карагарен в началото на второто полувреме.

На стадиона в Бистрица двата отбора изиграха равностоен мач, но пропуски на Даниел Пеев за "Витоша" лишиха домакините поне от равенство в мача. "Витоша" бе близо до гол в 9-а минута, но Пеев не успя да преодолее вратаря на гостите Мартин Луков.

"Дунав" също имаше своя шанс през първото полувреме, но шут на Петър Патев срещна гредата. Русенци стигнаха до попадение в самото начало на второто полувреме. Многоходова акция завърши с точен удар на Бирсент Карагарен.

В 76-а минута Даниел Пеев пропусна нова възможност за "Витоша", след като бе изведен сам срещу вратаря, но в последния момент Патев го застигна и изби топката преди завършващия удар. Така "Дунав" спечели ценна преднина преди реванша в Русе на 14 май.

"Витоша" (Бистрица) - "Дунав" (Русе)  0:1
голмайстори: 0:1 Бирсент Карагарен 48

"Витоша": Георгиев, Гочев, Бонев, Кочилов, Кутев (86-Садула), Цанков, Ангелов, Старокин (85-Амзин), Пеев, Котев, Христов

"Дунав": Луков, Васев, Ковачев, Патев, Лемперов (78-Милчев), Станоев, Димов, Ненов (66-Костадинов), Шопов, Карагарен (82-Жатоба), Иса