БНР | 06.05.2018 19:06:09 | 279

"Берое" остава в битката за тройката

"Берое" запази шансове за третото място в Първа лига след победа с 1:0 над градския съперник "Верея" в мач от първата шестица. Борислав Цонев се разписа в 70-а минута и донесе ценни три точки за беройци в битката за класиране в Лига Европа.

Отборът на Александър Томаш доминира през по-голямата част от мача и заслужено стигна да победата, с която прекъсна серия от три поредни срещи без пълен успех. Първата сериозна опасност обаче бе именно пред вратата на Берое. Още във 2-а минута Милен Танев можеше да вкара за "Верея", но ударът му срещна гредата.

Постепенно "Берое" взе инициатиавата и атаките към вратата на Цинцарски ставаха все по-опасни. В средата на втората част Томаш смени Адамович и пусна в игра Карлос Охене, като тази смяна се оказа ключова за развоя на мача. Именно Охене изведе Борислав Цонев в 70-а минута и последният пусна технично топката покрай вратаря за 1:0.

"Берое" - "Верея"  1:0)
голмайстор: 1:0 Борислав Цонев 70

"Берое": Аргилашки, Виданов, Бандаловски, Хаджиев, Леони, Райнов, Желев (58-Бригидо), Адамович (64-Охене), Еуженио, Цонев, Камбуров (90-Динков)

"Верея": Цинцарски, Танев (58-Станчев), Мунин, Минев, Хюсеин Сюлеймани, Бенгюзов, Огнянов, П. Тенев, Йорданов (77-Вълчев), Ндонг (82-Шемлал), Домовчийски