БНР | 09.05.2018 07:48:20 | 80

Чехия спечели с наказателни удари на Световното първенство

Отборът на Чехия се наложи след наказателни удари над Швейцария в късен мач от група „А“ на Световното първенство по хокей на лед в Дания.

Централният нападател Михал Репик вкара единствената дузпа за Чехия и така оформи крайното 5:4. Швейцарците имат 6 точки, на 3 след Русия в групата, а Чехия и Словакия вече са с по 4.

Двата отбора постоянно се гонеха в резултата и до първата почивка беше 1:1. Нино Нийдеррайтер откри за Кръстоносците с първия от двата си гола в мача, а Доминик Кубалик изравни в 16:21 минута.

Във втората част паднаха шест гола, като Швейцария поведе първо с 3:1, след това с 4:2, но не успя да удължи преднината си. В 34:26 минута Михал Репик изравни за 4:4, а след това вкара и победната дузпа.

Финландия демонстрира огромен апетит за голове и размаза Норвегия със 7:0 (2:0, 4:0, 1:0), за да оглави група „В“ на Световното първенство по хокей на лед с пълен актив от три мача.