БНР | 10.05.2018 06:52:52 | 262

„Челси“ с минимален шанс за Шампионската лига, „Манчестър Сити“ счупи рекорди

„Челси“ завърши наравно 1:1 срещу гостуващия „Хъдърсфийлд“ в среща от 37-ия кръг на Висшата лига на Англия.

И двете попадение бяха отбелязани през второто полувреме, а със спечелената точка гостите запазиха мястото си във Висшата лига и през следващия сезона. „Челси“ остава на пето място в класирането и най-вероятно няма да играе в Шампионската лига през следващия сезон. Само първите четири тима във Висшата лига се класират за най-престижния европейски клубен турнир.

Лондончани имат 2 точки по-малко от четвъртия „Ливърпул“ кръг преди края на сезона.

„Хъдърсфийлд“ поведе в 50-ата минута чрез Лоран Депоатр, а в 62-ата Маркос Алонсо изравни.

Шампионът „Манчестър Сити“ победи „Брайтън“ с 3:1 с голове на Данило, Бернардо Силва и Фернандиньо и постави три рекорда във Висшата лига.

"Гражданите" събраха 97 точки и надминаха постигнатите 95 от „Челси“ през 2005 година. Играчите на Пеп Гуардиола вкараха и общо 105 гола в първенството и подобриха рекорд на „Челси“ от сезон 2009/10. Освен това „Сити“ записа победа номер 31 за кампанията, с което задмина постижението на „сините“ от миналия сезон.

„Тотнъм“ си осигури място в топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон след домакински успех с 1:0 над „Нюкасъл“.

Хари Кейн отбеляза единственото попадение в мача в 50-ата минута. "Шпорите" са трети в класирането, на две точки пред четвъртия „Ливърпул“ и на 4 точки пред петия „Челси“.

„Лестър“ постигна победа срещу гостуващия „Арсенал“ с 3:1.

Келечи Ихеаначо откри за домакините в 14-ата минута, а веднага след това Арсенал остана с 10 души заради директен червен картон на Константинос Мавропанос.

В 53-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг изравни, но в 76-ата Джейми Варди изведе Лестър отново напред от дузпа, а в 90-ата минута Рияд Марез вкара третия гол.