БНР | 10.05.2018 07:01:12 | 161

„Барселона“ вкара 5 гола на „Виляреал“, „Реал“ загуби в Севиля

Отборът на „Барселона“ разгроми гостуващия Виляреал с 5:1 в отложен мач от 34-ия кръг и е само на два мача от постижението да завърши сезона без загуба в испанското първенство.

Каталунците, които предсрочно си осигуриха титлата, доминираха на "Ноу Камп". Фелипе Коутиньо откри резултата след 11 минути игра, а само 5 по-късно Паулиньо удвои преднината на Барселона.

В самия край на първото полувреме Лионел Меси вкара за 3:0 след като получи отличен пас от Андрес Иниеста. Почетното попадение за гостите беше дело на Никола Сансоне, който се разписа в 54-ата минута.

Крайното 5:1 оформи Усман Дембеле, който вкара два гола в 87-ата минута и добавеното време на мача.

„Реал“ (Мадрид) загуби като гост на „Севиля“ с 2:3 в друг отложен мач от Ла Лига. Домакините поведоха с 3:0, а футболистите на „Реал“ върнаха два гола в последните минути.

Уисам Бен Йедер откри за домакините в 26-ата минута, а в самия край на първото полувреме андалусийци стигнаха и до второ попадение, което беше дело на Мигел Лаюн.

В 84-ата минута Серхио Рамос, който изпусна дузпа през второто полувреме, си вкара автогол за класическия резултат.

Три минути преди края резервата Борха Майорал реализира за гостите, а в 95-ата минута Рамос вкара от нова дузпа.

Зинедин Зидан даде почивка на доста от титулярите, като срещата пропусна и голямата звезда на Реал Кристиано Роналдо.

След този успех севилци са седми в класирането с актив от 54 точки, докато Реал е на трета позиция със 72 точки.