БНР | 10.05.2018 10:21:16 | 87

„Бока Хуниорс“ стана шампион предсрочно

Отборът на „Бока Хуниорс“ защити  титлата в аржентинската Суперлига след равенство 2:2 като гост на „Химнасия и Есгрима“.

Кръг преди края на шампионата „Бока“ е недостижим на върха с 4 точки аванс пред втория „Годой Крус“ и за 33-и път в историята си триумфира като шампион.

Пабло Перес даде аванс на гостите в 12-а минута, но Николас Коласо наказа бившия си тим и изравни за „Химнасия“ в 32-а минута.

След почивката Рамон Абила отново изведе „Бока“, а уругнаецът Браян Алеман оформи крайното 2:2 девет минути преди края.

"Щастлив съм, че спечелихме титлата за втори пореден път. Заслужавахме трофея, защото бяхме най-добри през целия сезон", коментира звездата на „Бока“ Карлос Тевес.

На 19 август актуалният шампион на Аржентина пристига в София за приятелски мач срещу „Левски“ на стадион "Васил Левски".