БНР | 11.05.2018 19:41:39 | 211

"Ботев" спря "Берое" за третото място

"Ботев" (Пловдив) победи "Берое" с 2:1 в среща от 34-ия кръг на Първа лига. Резултатът откри Мартин Камбуров в 43-ата минута със своя гол номер 202 в българския футболен елит. Жоао Пауло изравни в 51-ата минута, а четири минути преди края на срещата отново той се разписа, за да донесе победата на пловдивчани.

Гостите можеха при победа да изместят "Левски" от третото място, но в крайна сметка останаха на 2 точки зад "сините". "Ботев" доминираше през първото полувреме и направи куп пропуски. В 13-ата минута Георги Аргилашки се справи след удар на Жоао Пауло. В 17-ата минута Филип Филипов стреля от воле, но топката се отби от гредата.

Капитанът на "Ботев" Тодор Неделев в 34-ата минута бе близо до попадението след добро изпълнение на пряк свободен удар. Минутка по-късно Аргилашки майсторски с крак отрази нов опит на Неделев да го преодолее.

В 43-ата минута след двойно подаване между Борислав Цонев и Мартин камбуров резултата бе открит. Опитният голмайстор преодоля Даниел Кайзер и записа своя гол номер 202 в елита.След подновяването на играта Ботев тръгна отново в масирани атаки. В 51-ата минута Жоао Пауло с удар в далечния ъгъл изненада Аргилашки за 1:1.

В 58-ата минута защитникът на домакините Димитър Пиргов стреля, но Георги Аргилашки изби топката. В 63-ата минута Карлос Охене получи втори жълт картон за нарушение срещу Густаво Афонсо и би изгонен от игра.

Три минути по-късно Павел Виданов при опита си да изчисти топката за малко да си отбележи автогол.  В 68-ата минута  халфът на "жълто-черните" Густаво Афонсо получи директно червен картон, след като ритна грубо с крак Матеус Леони.

В 82-ата минута Тодор Неделев стреля от фаул, но не улучи вратата. В 86-ата минута Мартин Райнов от гостите пропусна от удобна позиция. Минута по-късно Тодор Неделев изведе изведе Жоао Паоло, който вкара победния гол за Ботев.

"Ботев" (Пловдив) - Берое  2:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Мартин Камбуров 43, 1:1 Жоао Пауло 51, 2:1 Жоао Пауло 87

"Ботев" (Пловдив): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Фелипе Бризола (54-Лъчезар Балтанов), Тодор Неделев, Густаво Афонсо, Дуде Ндонгала (85-Милко Георгиев), Жоао Пауло (90+1 Юлиано Алваро)

"Берое": Георги Аргилашки, Милен Желев (88-Серджиу Негрут), Павел Виданов, Мартин Райнов, Карлос Охене, Мартин Камбуров, Борислав Цонев (80-Георги Динков), Иван Бандаловски, Рубен Бригидо (88-Антон Карачанаков), Матеус Леони, Камен Хаджиев