БНР | 14.05.2018 04:53:28 | 148

„Леванте“ нанесе първа загуба на „Барселона“

„Леванте“ победи гостуващия му шампион „Барселона“ с 5:4 в среща от предпоследния 37-и кръг на испанското футболно първенство.

Така възпитаниците на Пако Лопес записаха пети пореден успех в Ла Лига и нанесоха първо поражение за сезона на каталунците, от чийто състав отсъстваше получилия почивка Лионел Меси.

Ганаецът Еманюел Боатенг откри резултата в 9-ата минута, след като засече отблизо подаване на Хосе Луис Моралес след страхотен негов пробив от ляво.

Само 3 минути по-късно „Леванте“ беше близо до нов гол, но Енис Барди нацели гредата с удар отблизо.

След половин час игра Боатенг все пак удвои. Африканецът беше изведен в чиста позиция около точката на дузпата от  Саша Лукич, финтира вратаря Марк-Андре тер Щеген и вкара за 2:0.

Филипе Коутиньо намали в 38-ата минута с изстрел от 17-18 метра и неубедителна проява на вратаря на домакините Ойер Оласабал.

В първата атака след почивката домакините възстановиха аванса си от два гола. Барди направи 3:1 с прецизен удар от дъгата пред наказателното поле.

В 49-ата минута „Леванте“ стигна до четвърто попадение. Боатенг оформи хеттрика си, след като при контраатака беше изведен в дясно в пеналта от Антонио Луна и с удар по тревата по диагонала отново преодоля Тер Щеген.

Домакините продължиха да показват страхотен бърз и комбинативен футбол и в 56-ата минута поведоха с 5:1. При нова отлична контра Барди получи страхотен извеждащ пас от Рожер Марти и от десетина метра се разписа за втори път в мача.

Три минути по-късно Коутиньо също реализира втория си гол и намали за 2:5 с добавка отблизо.

В 64-ата минута Коутиньо също стигна до хеттрик. Той стреля от дъгата пред пеналта, топката се отклони от Луис Суарес и изненада Ойер.

„Барса“ продължи да натиска и в 71-ата минута получи дузпа след нарушение на Боатенг срещу Серхио Бускетс в пеналта. Луис Суарес вкара от бялата точка за 4:5.

„Барселона“ остана недостижим на върха с 90 точки, на 12 точки пред втория „Атлетико“ (Мадрид) преди последния кръг, докато „Леванте“ се изкачи на 15-ото място с 46 точки.