БНР | 14.05.2018 06:39:30 | 81

„Бостън“ прегази „Кливланд“ с 25 точки разлика

Джейлън Браун отбеляза 23 точки и спечели осем борби, а Маркъс Морис добави 21 при категоричната победа на „Бостън“ със 108:83 точки срещу „Кливланд“, в мач от Националната баскетболна асоциация.

Благодарение на това „Селтикс“ поведе след първия мач от финалната серия на Източната конференция срещу големия фаворит.

Ал Харфърд отбеляза 20 точки за „Бостън“, които поведоха с 21 в първата четвъртина след 17 безответни.

„Кавс“ пък не успяха да се доближат на по-малко от десет пункта през целия мач, а най-голямата преднина за „Бостън“ достигна 28 точки цели 7:09 минути преди края на мача.

Тогава треньорът Тайрън Лю извади ЛеБрон Джеймс от игра.

Кевин Лов вкара 17 точки и спечели осем борби, а Джеймс завърши с 15 пункта и девет асистенции.

„Кавс“ пък пропуснаха първите си 14 стрелби от далечно разстояние и вкараха само 32 процента от хвърлянията към коша на „Селтикс“ през първото полувреме.

До неговия край „Бостън“ водеше с 61:35, което е най-големият дефицит в кариерата на Джеймс.