БНР | 14.05.2018 07:53:01 | 153

Победи на Германия и Швеция на Световното по хокей

Германия победи изненадващо с 3:2 Финландия в мач от група "Б" на Световното първенство по хокей на лед, а шампионът Швеция се наложи с 5:3 срещу Швейцария в другия поток и продължи победния си ход.

Маркус Айзеншмид вкара победния гол за германците две минути след началото на продължението и по този начин Бундестимът зае шесто място в класирането с актив от седем точки. Лидер в групата с 16 пункта е отборът на САЩ, който по-рано през деня разгроми Норвегия с 9:3, а Финландия е на второ място с 13 точки. И американците, и скандинавците обаче имат сигурни места на четвъртфиналите.

Само ден след победата с 5:1 над Канада, Еели Толванен даде аванс на Финландия в първата третина срещу германците, които успяха да отправят само два изстрела в частта. Втората обаче започна с изравнителен гол на Фредерик Тифелс, а Бьорн Круп се разписа за 2:1. Себастиан Ахо изравни за финландците само 2:06 минути преди сирената, но Айзеншмид беше точен в допълнителната част и Германия спечели срещата.

Защитаващият титлата си отбор на Швеция записа шестата си победа в турнира, след като се наложи с 5:3 над Швейцария. Патрик Хорнквист, който се присъедини към отбора си след отпадането на „Питсбърг“ от плейофите в НХЛ, вкара още в първия си мач, а Джон Клингберг, Микаел Беклунд, Адам Ларшон и Магнус Пааярви отбелязаха по още един гол.

Националният тим на Швеция, който е сигурен четвъртфиналист, води в група "А" със 17 точки, следван от Русия с 13, Чехия с 12 и Швейцария с девет.