БНР | 15.05.2018 07:03:21 | 154

Канада се измъчи срещу Латвия на световното по хокей

С гол на Конър МакДейвид в 46-ата секунда на продължението Канада победи с 2:1 тима на Латвия в двубой от шестия кръг на група "Б" на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Дания.

"Кленовите листа" стигнаха неочаквано трудно до победата срещу скромния балтийски тим, чийто вратар Кристарс Гудлевскис отрази цели 32 удара към вратата си.

Канада откри резултата още в 3-ата минута на срещата чрез Антони Боливие и изглеждаше, че ще постигне с лекота победата, но с много здрава игра Латвия не позволи повече пропуквания в отбраната си, а в началото на третата част Кристианс Рубинс изравни за 1:1.

Така се стигна до продължението, в което МакДейвид донесе успеха на северноамериканския тим, с което гарантира и на теория класирането за четвъртфиналите на шампионата.

В другия мач от групата Норвегия победи Република Корея с 3:0.

Двубоят бе директен сблъсък за разпределение на последното и предпоследното място.

С успеха "викингите" си гарантираха оставането в световния елит, докато корейците изпадат в по-долната дивизия.

В група "А" олимпийският шампион Русия се наложи категорично с 4:0 над Словакия.

Максим Мамин и Никита Гусев дадоха солиден аванс от 2:0 на руския отбор през първата третина, а в третата с голове на празна врата Максим Шалунов и Иля Михейев оформиха крайното 4:0.

В другия мач от групата Чехия си гарантира третото място в крайното класиране с победа с 4:3 над Австрия.

Томаш Хика вкара два гола за чехите, а по един прибавиха Филип Шитил и Доминик Кубалик.

Точни за Австрия бяха Константин Комарик и Михаел Рафъл, който се разписа на два пъти в третата четвърт.