БНР | 20.05.2018 06:49:19 | 178

"Реал" (Мадрид) стигна само до точка срещу "Виляреал" и завърши трети в Испания

Финалистът в Шампионската лига през 2018 година и настоящ европейски клубен шампион "Реал" (Мадрид) завърши наравно 2:2 при гостуването срещу "Виляреал" в среща от 38-ия последен кръг в испанския шампионат по футбол. "Белите" имаха два гола аванс преди почивката, но през втората част домакините се добраха до точката. В 11-ата минута Гарет Бейл даде заслужен аванс в полза на столичани. В 32-ата минута Марсело центрира за Кристиано Роналдо и завърналият се в състава след лечение на контузия португалец се разписа за 2:0 в полза на гостуващия тим.
Старши треньорът на мадридчани Зинедин Зидан пусна в игра като титуляр своя син Лука, който дебютира за 12-кратния европейски клубен шампион. В самото начало на втората част младият вратар Зидан спаси удар от фаул на Никола Сансон, но в 70-ата минута не успя да спре шута на Роджър Мартинес, намалил изоставането на "жълтите". Пет минути преди изтичане на редовното време Саму Кастийехо изравни за крайното 2:2 след втората асистенция на Родриго Ернандес в двубоя на "Ел Мадригал".
"Реал" (Мадрид) завършва сезона на третото място в Примера дивисион с актив от 76 точки, докато "Виляреал" е на пета позиция в крайното класиране с 15 точки по-малко.