БНР | 20.05.2018 17:40:28 | 392

2:2 за „Лудогорец“ и „Ботев“ (Пловдив)

Отборите на „Лудогорец“ и „Ботев“ (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в мач от последния кръг на Първа професионална футболна лига. Наставниците Димитър Димитров-Херо и Николай Киров заложиха на експериментални състави, тъй като двубоят беше без значение за класирането и на двата отбора.

Младият Ивайло Климентов изведе домакините напред в 37-ата минута. Второто полувреме започна с натиск за гостите, които осъществиха пълен обрат в рамките на само три минути. В 54-ата минута Дуде Ндонгала възстанови равенството след точно изпълнение на пряк свободен удар. Три по-късно Радослав Терзиев от близко разстояние вкара за 1:2 в полза на „Ботев“. Крайното 2:2 оформи друг от юношите на „Лудогорец“ – 18-ет годишния Ерол Дост в 74-ата минута.

След равенство шампионите от Разград приключват сезона с актив от 88 точки, докато пловдивчани ще завършат на петата позиция с 56.

Димитър Димитров - старши треньор на „Лудогорец“: „Истина е, че можехме да спечелим днес и с този подмладен състав. Поздравления за тези момчета, показаха съдържателна игра. Доволен съм от тяхното поведение, можехме да бием и да спечелим. Имахме хора на терена на по 17,18, 19 години, което е добра атестация за работата на школата и треньорите, които са там. Няма да бъде коректно да посочя някой от момчетата, защото всички са стараха. Моето желание е такова, а и на собствениците- да виждаме повече хора от школата в първия състав. Добре е и за публиката, виждате днес как добре ги приеха. По въпроса със селекцията, ако има нещо, ще го обявим. Знаете, че ще има селекционен съвет. Но това е тежък и труден процес. За момента само Димо Бакалов е сигурно ново попълнение. Тодор Неделев? Зависи от неговото желание. Надявам се, че някога ще работя с него.“

Николай Киров - старши треньор на „Ботев“ (Пловдив): „Няма как да съм доволен, като не виждам желание у нашите футболисти. За съжаление, най-опитният, 38-годишният Йордан Минев беше с най-голямо желание в днешната среща. Когато нямаш желание,  няма как да се получат нещата. Когато искаш с половин усилие да спечелиш единоборство, когато с половин желание даваш пас, няма как да бъде точен. И ето резултата. На този етап нямаме яснота за подготовката и селекцията. Чакаме да се изяснят нещата около собствеността и да знаем с какъв бюджет разполагаме. Бавят се тия процеси, което ме притеснява. Надявам се да се подредим навреме за новото първенство. Ясно е, че най-вече трябва в защита да се подсилим. И ако има изходящ трансфер на някой от офанзивните играчи, трябва и такъв играч да търсим.“