БНР | 20.05.2018 18:34:09 | 249

Петър Петров с 20-то място и 4 точки за световния шампионат по мотокрос

Петър Петров спечели четири точки и завърши на 20-о място в състезанието за Голямата награда на Германия, кръг от световния шампионат по мотокрос. С това българският пилот на „Редмото Хонда“ не завърши първия манш заради технически проблем, а във втория финишира на 17-о място, а метри преди финала беше затворен с една обиколка от Джефри Херлингс.

Холандският пилот на „Ред Бул КТМ“ спечели и двете състезания пред Тим Гайзер и Готие Полен, като във второто завърши с цели 28.620 секунди преди словенеца от „Хонда“.

Световният шампион Антонио Кайроли завърши Гран при на Германия на шесто място, като Херлингс увеличи преднината си в класирането срещу италианеца и негов съотборник в КТМ на 48 точки. Трети е Клемен Десал с „Кавазаки“.