БНР | 21.05.2018 18:23:45 | 226

"Балкан" излъга "Левски" в първия финал

Отборът на "Балкан" (Ботевград) постигна впечатляваща победа със 71:69 при гостуването си на "Левски Лукойл" в първия мач от финалите в Националната баскетболна лига. Въпреки че бяха догонващи след първите 30 минути, след впечатляваща последна четвърт гостите стигнаха до крайния успех и така поведоха в серията с 1-0 победи.

Иначе двубоят в столичната зала „Универсиада“ започна отлично за домакините, които в края на първата част имаха преднина от 3 точки при 19:16. Авансът на „сините“ се запази и на почивката, която дойде при 34:28. Играчите на Тити Папазов продължиха да имат леко предимство в резултата и през третата четвърт, като преднината им след 30 минути игра бе 7 точки – 52:45.

Изключителна серия от 15:0 в началото на последната четвърт обаче даде преднина на гостите, които демонстрираха невероятен дух и до края не изпуснаха победата.

Над всички за "Балкан" бе гардът Венци Петков, който приключи с 20 точки, а с дабъл-дабъл от 13 пункта и 11 борби се отличи ДеВон Уошингтън. За "Левски Лукойл" 19 точки вкара Станимир Маринов, а 14 добави Божидар Аврамов.

Мач номер 2 от серията е в сряда отново в София. Играе се до три победи от пет мача.