БНР | 23.05.2018 07:28:25 | 233

„Хюстън“ изравни серията срещу „Голдън Стейт“

Отборът на „Хюстън“ изравни серията във финала в Западната конференция на НБА, след като спечели с 95:92 като гост над „Голдън Стейт“.

След като в третата среща „Рокетс“ отстъпи шокиращо с 41 точки разлика, и сега картината изглеждаше подобна. Мачът започна отлично за „Голдън Стейт“ и те поведоха със серия от 12:0 точки, докато гостите от щата Тексас отбелязаха първите си точки едва в 6-ата минута на мача. Но постепенно те вдигнаха оборотите и на почивката поведоха с 53:46, като към този момент Джеймс Хардън имаше 24 отбелязани точки. Иначе той завърши мача с 30 и беше реализатор номер 1. Крис Пол добави 27.

Двамата отправиха предизвикателство в края на мача към Стеф Къри, който пък приключи срещата с 28. Кевин Дюрант остана с 27 точки и 12 борби, но „Уориърс“ пропуснаха последните си пет изстрела от игра в срещата.

С днешното поражение беше сложен и край на серията от 16 поредни домакински победи в плейофите за „Голдън Стейт“.