БНР | 23.05.2018 19:28:25 | 239

Прекратиха мача „Левски Лукойл“- „Балкан“ заради размирици

Размирици по трибуните прекратиха вторият мач между отборите на „Левски Лукойл“ и „Балкан“ от финалната серия в мъжкия баскетболен шампионат 3 минути преди края при резултат 66:59 за домакините.

Двубоят в зала „Универсиада“ започна равностойно и дълго време нито един от двата състава не успяваше да направи съществена разлика. Във втората четвърт напрежението и нервните отигравания на баскетболистите доведоха до доста грешки и ниска резултатност, но все пак с по-концентрирани действия „Левски Лукойл“ успя да стигне до преднина от 37:27 малко преди почивката. 25 секунди преди края на първото полувреме мачът беше прекъснат, след като от „Балкан“ се оплакаха, че от агитката на домакините, разположена зад пейката на ботевградчани, са започнали да хвърлят предмети по тях и да ги плюят. Президентът на гостите Михаил Михайлов дори слезе на полето и заплаши, че ще извади отбора, но все пак след около пет минути редът в залата беше възстановен след намесата на наставника на столичани Константин Папазов.

В началото на третата четвърт "сините" дръпнаха с 48:34, след което успяваха да поддържат преднина от десетина точки. Гостите започнаха по-агресивно последната четвърт и пет минути и половина преди сирената те успяха да намалят до 56:62 точки.

3 минути и 1 секунда преди края при 66:59 точки за „Левски Лукойл“ от пейката на „Балкан“ изпуснаха нервите си и отговориха на провокациите от публиката на "сините", като хвърлиха няколко пластмасови бутилки по агитката на домакините. Това наложи ново прекъсване на двубоя и само намесата на охраната и на полицията предотврати по-сериозен инцидент.

Привържениците на „Балкан“, обаче, отказаха да напуснат залата и час след прекъсването на двубоя, както е по правилник, мачът беше прекратен, като оставащото време до края ще бъде доиграно утре.