БНР | 25.05.2018 13:58:06 | 249

България стартира с трудна победа в Лигата

България победи с 3:2 (25:18, 17:25, 19:25,  25:17, 15:11) домакините от Китай в първи двубой от Лигата на волейболните нации в град Нингбо.

Селекционерът Пламен Константинов започна с Георги Братоев,  Виктор Йосифов, Розалин Пенчев, Тодор Скримов, Илия Петков, Боян Йорданов и либеро Теодор Салпаров.

Центърът Петков записа дебюта си за националния отбор.

В първата част българите поеха инициативата от самото начало и не позволиха на скъперниците да бъдат застигнати. Йорданов беше неуловим за блокадата на домакините.

Във втория гейм китайците водеха с 16:11 точки на второто техническо прекъсване и до края дори увеличиха преднината си.

Нещата се повториха и в следващата част. Националите загубиха пет поредни точки до 10:16 и не успяха да ги наваксат.

Българите започнаха добре четвъртия гейм и взеха аванс. В тези минути вторият разпределител Сеганов показа добър синхрон със Скримов. Първата техническа пауза дойде при 8:5 за отбора на Константинов, а втората – при 16:10.

Логично изходът на двубоя се реши в тайбрек. Размяната на полетата дойде при 8:6 точки за нашите. С ас на Николай Учиков отборът стигна до мачболи при 14:9 и българите спечелиха двубоя при третата си възможност.

В събота от 11:00 ч. е мачът България – САЩ, а в неделя отново от 11:00 ч. волейболистите на Пламен Константинов се изправят срещу Аржентина.