Cross.bg | 26.05.2018 15:09:00 | 313

Малко не достигна на България за победа над САЩ

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа първа загуба в новия турнир Лигата на нациите, който замени Световната лига. "Лъвовете" отстъпиха с 1:3 (19:25, 25:22, 19:25, 20:25) на САЩ в среща, изиграна в Нингбо, Китай, съобщи bTV. След вчерашния труден успех срещу домакините, днес българите излязоха със самочувствие. В първия гейм родните волейболисти започнаха по прекрасен начин, повеждайки на първото техническо прекъсване с 8:6. След блок-аут и по-голяма концентрация, американците успяха да поведат с 11:10. Американците подобриха играта си във фаза защита, което им донесе комфортен аванс от 14:11. На втората техническа пауза България изоставаше с 16:13. Отличният блок дори увеличи преднината на янките, които спечелиха първия гейм с 25:19. Във втората част българите отново започнаха силно и поведоха с 5:3 след прекрасен троен блок. САЩ обаче обърна и взе аванс от 8:7. Последваха нови добри блокади и три поредни точки за България. Импулсът в играта на волейболистите на Пламен Константинов продължи, което накара наставникът на американците - Джон Спероу, да вземе прекъсване при 12:9. След почивката съперниците на България промениха играта си и след хубава блокада и лошо посрещане от страна на Георги Братоев, Константинов бе принуден да вземе почивка при 12:12. Грешки на Розалин Пенчев дадоха преднина на съперника - 14:16