БНР | 27.05.2018 11:13:18 | 220

Григор Димитров започна с чиста победа на „Ролан Гарос“

Четвъртият поставен на Откритото първенство на Франция по тенис „Ролан Гарос“ Григор Димитров започна с трисетова победа участието си.

В мач от първия кръг в Париж българинът спечели срещу „щастливия губещ“ Мохамед Сафуат с 6:1, 6:4, 7:6(1) на централния корт „Филип Шатрие“ в двучасов мач.. Египтянинът, който е №178 в ранглистата, замести отказалия се в последния момент заради травма Виктор Троицки от Сърбия.

Григор не губи време и стартира мача с пробив за 2:0. После направи още един за 5:1 и след това затвори сета с гейм на нула. Частта продължи само 22 минути. В нея първата ни ракета загуби само осем точки.

Димитров направи брейк и в откриващия гейм на следващия сет. Веднага след това загуби концентрация и след двойна грешка трябваше да спасява точка за пробив на 27 годишния Сафуат, който е играл на фючърси у нас преди няколко години. Хасковлията се справи със ситуацията и поведе с 2:0, а след това проби отново. При 4:0 Григор намали темпото, разсея се и допусна да бъде пробит в шестия гейм. При 5:4 27-годишниат българин сервираше за частта. Той го направи на нула.

В седмия гейм на третата част Димитров имаше точка за пробив, но не успя. В деветия българинът поведе с 40:0 на сервис на съперника, но египтянинът спечели подаването си.

Стигна се до тайбрек. Гришо направи два минибрейка и стигна до 4 :1 точки. При 6:1 Димитров имаше пет поредни мачбола и реализира още първия.

Във втори кръг той очаква победителя от срещата Николас Хари (Чили) – Джаред Доналдсън (Съединени щати).