Cross.bg | 27.05.2018 11:48:00 | 167

Гришо прескочи неочакван съперник на старта на "Ролан Гарос"

Григор Димитров се класира за втория кръг на "Ролан Гарос". Поставеният под номер 4 българин се наложи над Мохамед Сафуад (Египет) с 6:1, 6:4, 7:6(1) и стартира с успех в Париж едва за втори път в последните си пет участия. 27-годишният Сафуад е 182-и в световната ранглиста. Той записа дебют в основната схема в турнир от Големия шлем като "щастлив губещ", заменяйки отказалия се по-рано днес заради травма Виктор Троицки (Сърбия).  Хасковлията започна силно двубоя, като в 22-минутния първи сет даде само 8 точки на съперника от 34 разигравания.  Димитров продължи серията си на десет спечелени от първите 11 гейма, след което Сафуат поиска медицински таймаут заради мазол на играещата дясна ръка. Спирането на мача наруши ритъма на българина, който като че ли и леко се поотпусна, което позволи на египтянина да намали до 3:4. Димитров все пак запази единия от пробивите аванс и взе и втората част. Третият сет беше най-равностоен. Българинът изпусна брейкбол в седмия гейм, а след това и още три в деветия поведе, в който дръпна с 40:0 при подаване на противника, но африканецът обърна след серия от пет поредни разигравания. Впоследствие се стигна до тайбрек. В него Димитров направи доминираше и стигна до крайната победа след малко повече от два часа. Българинът направи 31 печеливши удара срещу 19 на съперника, като спечели и 88 процента от точките при вкаран първи сервис