БНР | 28.05.2018 06:06:48 | 292

Леброн Джеймс на осми пореден финал в НБА

Отборът на „Кливланд Кавалиърс“ спечели Източната конференция и се класира за финала в Националната баскетболна асоциация за четвърта поредна година, след като в решителен седми мач надигра „Бостън Селтикс“ с 87:79 като гост.

Изключителен мач за "кавалерите" направи Леброн Джеймс, който завърши срещата с 35 точки, 15 борби, 9 асистенции и 2 чадъра. За Джеймс това ще бъде безпрецедентно осмо поредно участие на финал и общо девето в кариерата му.

Гостите от Кливланд стигнаха много трудно до победата в "ТД Гардън", тъй като трябваше да наваксват пасив от 12 точки в началото на втората четвърт, което наложи 33-годишният Джеймс да играе през всичките 48 минути на мача. Въпреки умората и въпреки отсъствието на тежкото крило Кевин Лав, Джеймс поведе съотборниците си към едно от най-неочакваните класирания за финал в Лигата.

За „Бостън“ остава огорчението от пропуснатата възможност тимът да се класира за първи път за мача за титлата от 2010 година насам. Освен това играчите на Брад Стивънс станаха и първият тим в историята на клуба, който губи плейофна серия, в която води с 2:0 победи.