БНР | 29.05.2018 08:17:58 | 137

„Лас Вегас“ поведе във финала на НХЛ

Томаш Носек вкара два гола, включително победния 10:16 минути преди края на третата част, а „Лас Вегас“ се наложи с 6:4 срещу „Вашингтон“ и спечели първия мач от финалната серия за купа "Стенли".

Втората среща от последната битка в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) ще бъде проведена отново в Лас Вегас в сряда.

Носек, който записа едва 15 точки при седем гола и осем асистенции от 67 мача през редовния сезон, наниза второто и третото си попадение в плейофите. Рейли Смит вкара една шайба и асистира на Уилям Карлсон, а Райън Рийвс и Колин Милър завършиха с по един гол. „Лас Вегас“ пък подобри баланса си до 13-3 в плейофите, включително 7-1 у дома.

Марк-Андре Фльори спаси 24 удара на вратата на „Голдън Найтс“ и записа 75-а плейофна победа в кариерата си. С това бившият страж на „Питсбърг“ остана на две от Майк Върнън във вечната ранглиста. Той е седми.

Никлас Бекстрьом вкара гол и подаде за друг, а Том Уилсън, Джон Карлсън и Брет Конъли също се разписаха за „Капиталс“. Ти Джей Оши записа две асистенции, а Брейдън Холтби завърши мача с 28 спасявания.