БНР | 29.05.2018 14:16:28 | 217

Надал спечели доиграването с Болели на „Ролан Гарос“

Десеткратният шампион от „Ролан Гарос“ Рафаел Надал продължава във втория кръг на турнира от Големия шлем.

След доиграване от вчера световният номер едно от Испания победи „щастливия губещ“ Симоне Болели от Италия с 6:4, 6:3, 7:6(9) след общо 3 часа игра в Париж.

Вчера Рафа спечели първите две части, но 129-ият в света Болели игра грамотно и сърцато и затрудни максимално шампиона. После италианецът поведе с 3:0, когато мачът беше спрян заради пороен дъжд.

При доиграването опитният Надал върна брейка за 2:3 и след това изравни. В епичен осми гейм 32-годишният тенисист от Болоня поведе с 40:0 при сервис на съперника, а после изпусна и още една точка за пробив, преди испанският левичар да спечели след 11 минути игра за 4:4.

Стигна се до тайбрек. В него Болели стигна до три поредни сетбола, но големият шампион ги отрази и стигна до 6:6 точки, а след това спаси и четвърта опасност. После Рафа стигна до мачболи при 8:7 и 9:8 но не успя. При третата възможност Надал триумфира след топка в мрежата на съперника.

Така десеткратният победител на „Ролан Гарос“ записа 29 поредни спечелени сета в турнира. За последно загуби част при поражението от Новак Джокович на финала в Париж през 2015 г.

Надал направи 30 печеливши удари при 25 непредизвикани грешки. Болели записа 44 уинъра, но 57 грешки.

Следващият съперник на Рафа е Гуидо Пеля от Аржентина.

Третият поставен Марин Чилич също продължава, въпреки че трябваше да играе тайбрек срещу 1072-ият в света Джеймс Дъкуърт от Австралия. Хърватинък се наложи с 6:3, 7:5, 7:6(4).