БНР | 02.06.2018 16:43:12 | 150

Волейболистките на България с бърза победа

България се наложи над Украйна с 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) и остана на върха след срещите от петия кръг в група "А" на Златната европейска волейболна лига за жени.

Възпитаничките на Иван Петков имат актив от 12 точки, колкото и вторият Азербайджан, но са с по-добро геймово съотношение.

Българките започнаха силно мача срещу Украйна и поведоха с 9:3, като след това без проблеми стигнаха до успеха в първия гейм.

Втората и третата част бяха по-равностойни, но с по-концентрирани действия в края им момичетата на Петков стигнаха до победата.

Силвана Чаушева беше най-резултатна за българките с 13 точки, Нася Димитрова и Гергана Димитрова добавиха по 11, а Мария Каракашева се отличи с 10 точки.

В последната си среща от групата  България гостува в сряда на аутсайдера Португалия, а домакинът Азербаджайн среща Португалия.

1. България  5  4  1  13:5  12 точки

2. Азербайджан  5  5  1  13:7  12

3. Украйна  5  2  3    8:10  6

4. Португалия  5   0    5    3:15  0