БНР | 03.06.2018 14:46:11 | 111

Татяна Воложанина със сребро във финала с обръч в Гуадалахара

Татяна Воложанина спечели втори медала при девойките на европейското първенство по художествена гимнастика в испанския град Гуадалахара, след като вчера извоюва бронз за България в отборното класиране.

Във финала с обръч днес Воложанина изигра силно съчетанието си и получи оценка от 17.750 точки, което и отреди сребърното отличие в надпреварата. Европейска шампионка стана Полина Шматко (Русия) с 18.825 точки, а трета се нареди Кристина Погранична (Украйна) със 17.450 точки.

Във финала с топка Татяна Воложанина се класира на пето мястo с 16.800 точки, остана шеста в този с бухалки с 16.100 точки и приключи на пета позиция в шампионата с лента (14.750 точки)

Златото бухалки  взе рускинята Даря Трубникова с 17.350. С лентаи с топка европейска шампионка е Лала Крамаренко (Русия) със 17.000 точки и 18.450 точки.

"Много съм доволна от децата. Радваме се на всеки медал, важното е, че децата се справиха. Успяха до края да издържат. Таня изигра топката много добре, на бухалките допусна грешка. Като цяло на топка тя събира по-малко като стойности. Мислим вариант да вдигнем поне с половин точка трудността, но има време. Умората си каза думата, защото тя беше една от малкото гимнастички, които играха 4 уреда", каза след състезанието старши треньорът на националния отбор за девойки Силвия Стойнева.