Cross.bg | 04.06.2018 10:58:00 | 169

Талантът на „ЕВРОФУТБОЛ“ Диана Петкова с 4 златни медала по плуване в Скопие

Мария Делчева стана трета сред жените по бадминтон в Латвия Спортният талант на „Еврофутбол“ Диана Петкова извоюва 4 златни и един сребърен медал на турнира по плуване „ІV Делфин Куп 2018“ в Скопие – Македония, който се проведе на 2 и 3 юни 2018 г. Тя спечели и наградата за най-добра състезателка в надпреварата. Първите места на Диана са на 50 м кроул с 27.26 сек., 100 м кроул - 59.82 сек., 50 м бруст - 34.74 сек. и 50 гръб - 31.50 сек. На 100 гръб тя завърши втора с 1:06.76 мин.   16-годишната Мария Делчева спечели бронзов медал на сингъл жени на международния турнир по бадминтон в Йелгава - Латвия. Тя постигна пет поредни победи, преди да загуби на полуфиналите от Алеся Зайцева от Беларус. Мария е №1 в европейската ранглиста по бадминтон при девойките и №12 в световната ранглиста за същата възрастова група.                           Тенисистката Гергана Топалова започна с летящ старт представянето си в основната схема на турнира „Ролан Гарос“ при девойките, като отстрани американката Наташа Събаш с 6:4, 6:0. Топалова ще участва и на двойки. Миналата седмица талантът на „Еврофутбол“ спечели лятното държавно първенство на България по тенис за девойки до 18 години