БНР | 05.06.2018 06:05:59 | 83

Даниел Рикардо ще бъде наказан

Австралиецът Даниел Рикардо ще получи наказание за старта на неделното Гран при на Канада, след като спечели състезанието в Монако с увреден кинетичен задвижващ блок, заяви техническият директор към Формула 1 Адриан Нюи.

Пилотът на Ред Бул има две победи през сезона и изостава с 38 точки от действащия световен шампион Люис Хамилтън.

"Той със сигурност ще получи наказание за състезанието в Монреал, но все още не знаем какво ще бъде то. Според правилника, кинетичният блок носи наказание", каза той.

Рикардо получи увреждането в MGU-K, който преобразува загубената енергия при ползването на спирачка, по време на самото състезание. Той обаче изкара близо 50 обиколки по улиците на Монако без него и в крайна сметка спечели.