БНР | 09.06.2018 06:23:16 | 221

Волейболистите ни загубиха от Италия

Националният ни отбор по волейбол за мъже загуби с 1:3 гейма от Италия във втория си мач от Лигата на нациите в Осака (Япония).

В първият гейм играта бе напълно равностойна почти до края, като резултатът вървеше точка за точка до 21:21.

След това ас на Луиджи Рандацо даде преднина на Италия от 23:21, а Филипо Ланца изведе “адзурите” до геймбол при 24:22.

Николай Пенчев с перфектна атака по диагонала направи 23:24, но след това Италия спечели първата част с 25:23 след страхотно отиграване на Симоне Джанели към Симоне Анцани в центъра.

Във втория гейм нашите на няколко пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка разконцентирана игра в края на частта им попречи да направят нещо съществено и загубиха с 19:25.

В третата част ролите се размениха. Италианците бяха тези, които водеха в резултата до средата на гейма, но след това страхотна единична блокада на Виктор Йосифов даде аванс от 3 точки на България при 20:17.

Атака на Николай Учиков по диагонала изведе националите ни до геймбол при 24:21, а силен удар на Валентин Братоев донесе успеха на България с 25:21.

В четвъртия гейм нашите започнаха отлично и поведоха с 4:1, но постепенно италианците изравниха играта, а грешки на българите им позволиха да спечелят с 25:19, а с това и мача.

Това бе 5-та загуба за волейболистите ни в турнира.