БНР | 16.06.2018 04:33:35 | 226

Голово шоу на Португалия - Испания

Европейският шампион Португалия и един от фаворитите за титлата Испания сътвориха уникално зрелище за равенството 3:3 в среща от втора група на световното първенство по футбол в Русия. Хеттрик за Португалия отбеляза Кристиано Роналдо (4-дузпа, 44, 88). За Испания точни бяха Диего Коста (24, 55) и извършилият нарушението за дузпата в началото Начо Фернандес (58).

Още в 3-ата минута Кристиано Роналдо падна в наказателното поле след препъване от неговия съотборник в "Реал" (Мадрид) Начо Фернандес и получи дузпа. Потърпевшият реализира хладнокръвно от бялата точка за 1:0. Това бе първи гол в кариерата на Роналдо срещу на Испания.

„Ла Фурия“ изравни в 24-ата минута, когато Диего Коста връхлетя срещу Пепе и се пребори за топката, след което изравни за 1:1. Съдията преразгледа ситуацията чрез системата за видеоповторения VAR, но сметна, че няма основания да отменя гола на бразилеца с испански паспорт. Това бе дебют на системата VAR на световно първенство. Две минути по-късно Иско отправи далечен удар и топката се отби в гредата, след което падна на голлинията. На повторенията се видя, че топката не е преминала в пълния си обем зад голлинията, въпреки че Иско се надяваше на гол.

Минута преди почивката Кристиано Роналдо отново изведе Португалия напред, след като шутира от границата на наказателното поле, а вратарят Де Хеа направи груба грешка и изпусна топката да мине през ръцете му - 2:1.

След почивката испанците нанесоха своя удар в рамките на само три минути. Първо в 55-ата минута Давид Силва и Коке изпълниха двоен удар. След това Силва центрира в наказателното поле, където Серхио Бускетс свали топката успоредно на голлинията, а Диего Коста от близка дистанция я засече във вратата за 2:2. Три минути след това грешникът за дузпата в началото Начо Фернандес реализира феноменален гол с удар от далечна дистанция. Топката срещна първо лявата греда, след това и дясната, за да се озове във вратата за 2:3.

В 87-ата Роналдо оформи своя хеттрик от пряк свободен удар и фиксира крайното 3:3.

По-рано през деня Иран победи Мароко с 1:0 в другата среща от групата.