БНР | 16.06.2018 11:54:40 | 227

Франция с труден успех, видеоповторение донесе дузпа на „петлите“

Един от фаворитите на Световното първенство по футбол в Русия – съставът на Франция, започна с трудна победа в група „С“.

В Казан „петлите“ се наложиха трудно с 2:1 над отбора на Австралия. За първи път технологията за видеоповтореиие (VAR) донесе промяна на съдийско решение на Световно, което в случая беше в полза на Франция.

В 55-ата минута Джошуа Рисдън препъна Антоан Гризман в наказателното поле. Съдията Андрес Куня първоначално не отсъди наказателен удар. При поисканото видеоповторение той забеляза нарушението, отсъди дузпа и показа жълт картон на Рисдън.

Гризман беше категоричен от наказателния удар и откри резултата.

Само 2 минути по-късно Самюел Юмтити игра с ръка в наказателното поле. Куня отсъди втора дузпа. Капитанът на Австралия Миле Йединак изравни без проблеми.

„Петлите“ изглеждаха объркани след попадението, а представителите на Океания добиха по-високо самочувствие.

Победния гол отбеляза Пол Погба в 81-ата минута. След изстрел на полузащитника на „Манчестър Юнайтед“ от границата на наказателното поле топката се отби в крака на бранителя Азис Бехич и влезе във вратата с коварна парабола.

В другия мач от тази група тази вечер от 19:00 часа ще се срещнат съставите на Дания и Перу.